Maya Pastanesi, 80'li yıllardan itibaren pastacılığın ocağında yetişmiş, dönemin ünlü pastanelerinde bu işi çıraklığından başlayarak öğrenmiş işletme sahipleri tarafından çok sevdikleri pastacılığı kendi çatıları altında idame ettirme isteğiyle kurulmuştur. 2000 yılında işletme hayatına başka bir pastaneyle başladıktan 3 yıl sonra, 2003 yılında Maya Pastanesi adı altında müşterilerine hizmet vermeye devam etmişlerdir. 2012 yılında “Maya Pastanesi” isminin patentini alarak firma ismini tescillemişlerdir.

Bir pastaneyi müşterilerine sevdiren şeyin kaliteli ürün ve güleryüz olduğunu bilen işletme sahipleri ve çalışanları kuruldukları ilk günden bu yana müşterilerine bu çerçevede yaklaşmış ve onları en iyi şekilde ağırlamayı görev edinmiştir. İlk yıllarında çeşitli tatlı, pasta ve kuru pasta ürünlerinin yanında fast food alanında da hizmet veren Maya Pastanesi, birkaç yıl içinde yiyecek yelpazesini geliştirmiş ve fast food ürünlerinin yanında dünya mutfağından lezzetleri de menüsüne dahil etmiştir. Yeni teknolojilerin ve yeni eğilimlerin ışığında gerek pasta kataloğunu ve gerekse yiyecek menülerini sizlerin istekleri ve önerileri doğrultusunda sürekli güncel tutmuş ve değiştirmiştir.

Hizmet politikaları daima müşteri memnuniyetini sağlamak olmuş ve başarının kaynağını yaptıkları işten her daim zevk almak olarak görmüşlerdir.